Pratik Bilgiler

Güveçte Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider?

Güveçte yapılacak kaşarlı köftenin tadı bir başka oluyor, cümlesini sizden duyar gibiyiz. Kaşarlı köfte tek başına dahi sofraların mükemmel lezzetiyken, bu lezzet güveçte daha da anlam kazanmaktadır.

Sofraların vazgeçilmesi olan güveçte kaşarlı köfte her yaştan kişinin sevdiği yemeklerin başında gelmektedir. Peki misafirlerin parmaklarını yiyecekleri bu nadide ve eşsiz lezzetteki güveçte kaşarlı köftenin yanına ne yemeği yapılır? Sizler için bu konuda araştırma yapıp, en doğru içeriği sizlerle paylaştık.

Keyifli okumalar dileriz 🙂

Güveçte Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider?

1-)Pilav

İster şehriyeli ister nohutlu ister arpacıklı olsun, pilav her türlü güveçte kaşarlı köftenin yanına en iyi giden yemeklerin başında gelmektedir. Türk sofralarının vazgeçilmezi olan pilav, kaşarlı köfteyle büyük bir uyum yakalar ve lezzetle yenir. Eğer kaşarlı köfte yapıyorsanız, yanına mutlaka az da olsa pilav yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bizden söylemesi 🙂

2-)Ezogelin Çorbası

Pirinç, domates ve kırmızı mercimekten yapılan ezogelin çorbası, kaşarlı köfteden önce muhakkak yenmesi gerekenlerin başında geliyor bizce. Güveçte köfteleri ikram etmeden önce içilecek ezogelin çorbası, kaşarlı köftenize ayrı bir uyum ve lezzet katacaktır.

3-)Salata

Bol yeşillikli, limonlu ve zeytinyağlı salata, kaşarlı köftenizin lezzetini tamamlar. Köftenin yanında muhteşem bir tercih olacak, salatanızı özel soslarınızla daha da lezzetli hale getirip sofranızda sunuma hazır hale getirebilirsiniz.

4-)Patates Püresi

Kaşarlı köftenin yanında en iyi giden yemeklerden bir tanesi de patates püresidir. Hem pratik yapımı hem de doyurucu özelliği sayesinde, kaşarlı köftenizin yanında çok iyi gidecektir. Pilav, patates püresi ve güveçte kaşarlı köfte üçlüsüne puanımız 10 🙂

5-)Turşu

Özellikle kışları şifa niyetine geçen, Türk mutfağı kültürümüzde oldukça tercih edilen turşu da her yemeğine yanına uyum sağlıyor adeta. Bu lezzeti, kaşarlı köftenin yanında da tercih edebilirsiniz. Salatalık, biber, lahana, soğan turşusu farketmeksizin yemeğinizin yanında istediğiniz turşuyu ikram edebilirsiniz.

6-)Soslu Makarna

Köftenin yanında pilav tercih etmiyorsanız, ana yemek olarak en güzel ikinci tercih soslu makarna olacaktır. İster kremalı ister domates soslu olarak hazırlayacağınız makarna, kaşarlı köftenin yanında çok iyi gidecektir.

7-)Piyaz

Köfte ve et denilince akla gelen yemeklerin başında piyaz gelmektedir. Köftenin yanında tam bir uyum sağlayan piyaz, besin değeri açısından yüksek olması ve sağlıklı bir yemek olmasından dolayı tercih edilebilir.

8-)Patates Kızartması

Köfte denilince akla gelen diğer bir yiyecek ise patates kızartmasıdır. Tam kıvamında kızartılmış patatesleri, kaşarlı köftenizin yanında servis ederek köftelerinizin lezzetine lezzet katabilirsiniz.

8-)Komposto

Komposto diğer adıyla hoşaf, kaşarlı köfte yemeğinin ardından tüketilebilecek en lezzetli tatlar arasında gelmektedir. İster elma, ister üzüm ister kayısı kompostosu olsun farketmez. Dilediğiniz kompostoyu tercih edebilir, lezzetle yediğiniz kaşarlı köfteden sonra soğuk soğuk komposto tüketerek bu lezzetli öğünü taçlandırabilirsiniz 🙂

Kaşarlı köftenizin güveçte olup olmadığı farketmeksizin, yukarıda sizler için oluşturduğumuz yiyecekleri köftenizin yanında gönül rahatlığıyla servis edebilir, sofranızın lezzetine lezzet katabilirsiniz. Şimdiden tüm okurlarımıza afiyet olsun 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *